A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Olimpique Marseille (2:1) mérkőzésről

Poór Tibor: DAC–Olympique Marseille 2:1. Nagy Krisztián, ezt kérem nagybetűkkel bejegyezni a hivatalos weboldalra!!! Ez a remek eredmény tehát bekerül a DAC-történelembe, ebből a szempontból ez egy nagyon értékes „kapás” volt. Rendkívül örülök annak, hogy az első félidei marseille-i gyalog galopp teljesítmény után a franciák a második félidőben komolyabb teljesítményt nyújtottak. A felkészülés szempontjából nem lett volna jó, kicsi lett volna a meccs hozadéka – Marseille ide, Marseille oda – ha a 46. perctől nem húz bele az Olympique. A második félidő így nagyon értékes, és sok mindenben a felkészülés első meccsén rámutatott a negatívumokra és a pozitívumokra. Oké, láttunk egy Détári-féle szabadrúgásból született gólt, az első gólnál pedig egy „röplabda-kapus megmozdulást”, az új játékosok se eldobnivalók… Várom a következő meccset, de előtte természetesen Szigivel a SzerdaHelyzetben egy kicsit kivesézzük ezt a meccset is.

Szigeti Attila: A mérkőzés elején azt hittem, csak az esélytelenek küzdeniakarása hajtja a csapatunkat, de olyan mértékben megleptük nagynevű ellenfelünket, hogy csak 2:0-nál ocsúdtak fel. Véleményem szerint a saját szurkolóinkat is! Kulturált, taktikailag érett játékkal vertük meg az egykor BL-döntőt játszó Olympique de Marseille csapatát, és ezt bizony jegyzi a történelem. Szinte hallom a szkeptikusok megjegyzéseit: edzőmeccs, nem játszottak teljes erőbedobással stb. Nem kérem. Ma megvertük a Marseille-t!!!