A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Magyarország–Szlovákia (1:2) Eb-selejtező mérkőzésről

NYITÓKÉP: KERTÉSZ LÁSZLÓ
Poór Tibor: Horvátország döntetlenje Azerbajdzsánnal, valamint a szlovák válogatott mai győzelme alaposan megkeverte a csoportot. Az első félidőben a még szétszórtan játszó szlovákok – szerencséjükre – egy egyértelmű les után rúgták a góljukat, viszont a második után az egész csapatuk gürizett, akkor is, ha igazából 4-5 játékos játszott jól. Ez elég volt a magyar csapat ellen, amely szerintem pont harciasságból és gürizésből a második félidőben nagyon keveset mutatott. Az utolsó 20 percben szinte érezhető volt, hogy nincs a tarsolyban semmi, amivel megfordítsák a meccset. Rendkívül drámai lesz még ez a csoport.

Szigeti Attila: Úgy gondolom, ezt a mérkőzést az a csapat nyerte, amelyik higgadtabban tudta kezelni a mérkőzés fontosságát. A magyar csapat talán túlságosan ahhoz mérten játszott, amit Marco Rossi nyilatkozott, és nem kockáztatott. Amikor kiegyenlített a magyar válogatott, egyenrangú ellenfele volt a szlovákoknak, viszont a második gól után úgy eldugták a labdát a vendégek, ahogy kell egy ilyen fontos meccsen. Egy győztes mérkőzést nem kell megmagyarázni, viszont ennek a szlovák csapatnak merészebb edzőre lenne szüksége, aki ki meri hagyni Kuckát a csapatból és Bénes Lacust szerepeltetné helyette. Eszembe jutott, valaki összehasonlította Marek Hamšíkot és Szoboszlai Dominiket. Hogy mi a különbség még köztük? Hát ez…

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább