A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Aranyosmarót (2:0) mérkőzésről

NYITÓKÉP: SZABÓ PÉTER PÁL
Poór Tibor: Az első félidő minden volt, csak színvonalas nem. Nyilvánvaló volt, hogy nyerni anélkül, hogy a második félidőben kitámadjunk és hanyagoljuk a talán érthető óvatosságot, nem lehet. Itt remek munkát végzett Schäfer, aki hátul biztosított az ellenfél kontráinál. Érdekes volt, hogy a gyönyörű gól szerzője, Kalmár Zsolt, már szinte extrém módon kikapcsolta magát a játékból a meccs túlnyomó részén. Az óvodás szintű taktikai fegyelmezetlenségről, ami jellemezte az előző meccseket, továbbléptünk az alapiskolás nívóra. Hála istennek, mert az óvodásat már nem élte volna túl a notebookom. Amúgy meg szerintem egy semleges tévénéző átkapcsolt a meccsünkről egy Netflix-filmre vagy a Digi Sport csatornára. Hajrá, DAC!

Szigeti Attila: A Slovan elleni kedvetlen játék után egyértelműen élesebben léptünk pályára. A kedvünket csak az szegte, hogy az ellenfél kimondottan defenzív játékra rendezkedett be, ami néha 9-10 védekező játékost jelentett, akiknek az futball „alkotása” csak harmadrendű gondolatuk volt. Először védekezzünk, aztán rúgjuk el a labdát és próbáljunk valamiféle ellentámadást vezetni. Az ilyen csapatok ellen nagyon nehéz focizni. Aztán Kalmár Zsolti megmutatta miért a liga legjobb játékosa, a kedvünk is megjött és nyertünk 2:0-ra.