A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Trencsén (1:2) mérkőzésről

POÓR TIBOR: Az első félidőben még az eredmény azt mutatta, hogy nem túl látványos focival és egy teljesen más felállással se lehet itt gond. Viszont Demitra helyzetei az első félidőben és a veszélyes lövések előrejelezték, hogy bár a trencséniek pontatlanok a befejezésben állandó veszélyt jelenthetnek – ma. A második félidőt szerintem túl passzívan kezdtük játszani, és a Trencsén már nagyon könnyedén jutott a területeinkre. A dupla offenzív csere nem volt szerencsés, ha már teret adtunk nekik, akkor ezt kellett volna megállítani. A 47. perctől nem rúgtunk kapura. Kapura tartó lövések 5-5, és összesen 11-16. Szerintem taktikailag, főleg a második félidő elejét jobban kivitelezte a Trencsén, de másfelől ma, itt, valami gördülékeny focit nehezen láthattunk, ránézve a felállításra.

SZIGETI ATTILA: Véleményem szerint nem volt baj ezzel a mérkőzéssel, míg nem vonultunk az öltözőbe. Gólt, kapufát rúgtunk, és helyzeteket dolgoztunk ki. Fordulás után aztán változott a középpálya, pár cserét eszközölt a vezetőedző, és több játékosunk nem találta a helyét a pályán. Szinte két megingás elég volt az ellenfélnek a fordításhoz. Van ilyen, de az utolsó 20 percben egy DAC-játékos edzőstül nem tudta mit szeretne játszani. Tehát a mentális mélygödör mélyebb, mint ahogy gondoltuk?!