A SzerdaHelyzet nyilatkozik az Argentína–Ausztrália (2:1) világbajnoki mérkőzésről

POÓR TIBOR: Minden tiszteletem az ausztraloké, de a szoros eredmény, a két nagy helyzetük mellett is azért nagyon hízelgő. Ez tényleg az argentinokon múlt, és majdnem ráfizettek, mert a hajrában akár 4 gólt is rúghattak volna, a két legnagyobb ziccert egyszerűen be kell rúgni. Viszont a meccs végén az ellenfél, egy helyzeten kívül, szépen az ausztrálok térfelén játszottak. A következő meccsen viszont az argentinoknak lényegesen nehezebb dolguk lesz a ma príma focit játszó hollandok ellen.

SZIGETI ATTILA: A sétáló Messi-taktika ma Ausztrália ellen is folytatódott, főleg az első félidőben, de neki újra elég volt egy apró megmozdulás, és már vezetett is Argentína. A másik félidőben aztán Messi többet mozgott, jött egy potyagól és az argentinok túlzott magabiztossága. Ugye, milyen a futball, az ausztrálok találtak egy szerencsés gólt, és a meccs újra nyíltabb lett számukra. A sokkal nagyobb technikai képzettség aztán kicsúcsosodott, és taktikusan behúzták a meccset. A végére Messi régi önmagát idézte, de véleményem szerint jónéhány játékos nem égett kellő hőfokon ezen a meccsen. Vajon Paulo Dybala bűne mi lehet, hogy nem kap egy ilyen meccsen néhány percet. A hollandok ellen több fog kelleni, mert jobb a támadójátékuk. A győzelem talán attól is fog függeni az argentin csapatnak, hogy Messi mennyire fárad el a végére.