A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Horvátország–Brazília (2:1 – tizenegyesekkel) világbajnoki mérkőzésről

POÓR TIBOR: Az a csapat, amely kiüti a brazil válogatottat úgy, hogy visszahozzák a meccset hosszabbítás alatt, amikor nehéz, fizikailag nagyon megterhelő defenzív, egyben nem destruktív focit játszanak az egész meccsen, az megérdemli a focivilág nagy respektjét. Igen, a második felidő alatt benne volt a pakliban, hogy a brazilok rúgnak egy gólt , de megszokott tempójukba csak rövid időre kerültek. Talán az első gól után még tarthattak volna a brazilok labdát távolabb a kapujuktól és maguknál, de nincs ha. Ezt a meccset mentálisan jobban bírta a horvát csapat, annak ellenére, hogy jobb a brazil válogatott. Ma a komplex és megfontolt foci volt a nyerő, és győzedelmeskedett az a csapat, amelyik jól felmérte, hogy milyen módon lehet kiütni a brazilokat. Hát így!

SZIGETI ATTILA: Valahogy úgy álltam a horvát-brazil meccs nézéséhez, hogy majd túltaktikázzák a csapatok a mérkőzést. Ez a horvátoknak sikerült maximálisan, akik a 90 perc alatt nem találták el ellenfelük kapuját. Amit viszont elterveztek, azt megcsinálták. Tagadhatatlan, hogy ez a horvát válogatott nagyon erős csapat, és tartásuk a hosszabbításban csúcsosodott ki maximálisan. A brazil helyzetek aztán góllá érettek Neymar csodagólja révén, de a horvátok szerencsésen kiegyenlítettek. Jöhettek a tizenegyesek. Végülis valahogy el kell dönteni a továbbjutást. Eldőlt… Nem a jobbik csapat ment tovább, de nem érdemtelenül jutott Horvátország az elődöntőbe.