Jézus Dunaszerdahelyen, avagy ne féljetek

Főszerkesztőként illő az év végén egy kis értékeléssel kellemes ünnepeket kívánni, by the way pedig néhány mondatot ejteni a jövő évi, remélhetőleg beteljesülő célokról. Mindezt jó fűszerezni csupa pozitív dologgal, elvégre az embereknek nem nagyon marad az esztendő vége felé energiája az anyaszomorító témák megemésztésére…

Akkor próbáljunk egy kis humorral beszélni arról, hogy…

2017-et írunk. Manapság John Lennon Imagine című dalában (Imagine all the people living life in peace…) kifejtett gondolatai jobbik esetben is már csak háttérhangként szolgálnak az autórádióból, miközben épp telefonálunk…

Egyik lázadó generáció sem váltotta meg a világot, s nem minden ember élhet békében és békességben… Tehát lehet, hogy John túl nagy idealista volt?!

 

Jézus is tulajdonképpen idealista volt, de voltak pillanatai, amikor ő is kételkedett. Mindamellett, hogy ismerem(jük) a Jézus életéről szóló történet végét, feltettem magamnak egy kérdést: hipotetikusan, milyen lenne Jézus története, ha 2018-ban kellene egy remake-et alkotnia, azaz Dunaszerdahelyen megismételnie a küldetését?

Mission Impossible?

Hm… A történet semmiképpen sem kezdődhetne úgy, hogy József és Mária Ollétejeden élnek. Tippelhetnek, hogy miért… Jézus felcseperedne, mondjuk Szever kettőn… Jobb iskola az élethez és a misszióhoz, kötve hiszem, hogy van Dunaszerdahelyen.

Az írás megjelent a Klikkout 2017/12. számában.

A lakosok egyszer csak találkoznának Jézus szavaival. Az NFG-ben, a Habos Napokon, a OneDayfröccsfesten, vezérszurkoló lenne a DAC B-középben, nálam kapna Szigeti mellett egy freestyle rovatot Jézus-szemmel címen. Kevés médiában kapna teret, hiszen a szülei egyszerű prolik, tehát haszon nincs belőlük.

Ki csípné Jézust?

 

Valószínűleg kikiáltott ellenség lenne kettészakadt közösségünk mindkét oldalán (mír kő neki ijeneket írni és mondani?).

Jézust bántanák, ha kiállna egy lányért, akit gyakorlatilag kitiltottak pont a legnagyobb templomunkból azért, mert küzd a sátán ellen… Ez bizony nem fikció… Ajjaj, egyház, te, akit nem ért már a Mindenható sem…

Nem lenne jó vége annak sem, ha Jézus túlzottan tiltakozna városunkban az abortusz ellen – fúúú, mit kapna a lakosok liberálisabb felétől…

Szóval, lehet, hogy Jézust a városunkban hamarabb keresztre feszítenénk, mint anno.

 

Upssz… Mi ez?

Az editoriál írása közben kaptam egy sms-t: bejelöltelek a Facebookon! Jézus.

Visszaigazoltam gyorsan, megnéztem a profilját (nem rossz) és elolvastam egy friss hírt tőle:

Helló. ☺ Bocsi, de nem megyek Dunaszerdahelyre! Sok a félelem közöttetek… ☹ Így engem egy hét után tényleg ellehetetlenítenének – ők. ☹ Kellemes karácsonyt, félelem és méreg nélküli új évet kívánok! Jézus. ☺

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább