A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Szlovákia–Málta (2:2)és a Csehország–Belgium (1:1) mérkőzésről

Poór Tibor: Szlovákia–Málta (2:2). Gyakorlatilag az első két meccs után a szlovak csapat számára már nem nagyon reális a továbbjutás. Szerintem nemcsak a Ciprus és a Málta elleni játék a kudarc egyetlen oka. Miután a szlovák válogatott továbbjutott az Eb-re, a SFZ elnöke, Kováčik a sajtótájékoztatón, pár perccel a meccs után meghosszabbította az ideiglenes Tarkovič szerződését, könnyekkel kísérve. Az egész szlovák fociközeg sejtette, hogy ennek jó vége nem lesz. Egy újabb hiba lenne,ha az edző nem mondana le. Lehet, hogy a sikeredző Weiss… És a játékosok? Mindent elmond hogy ez a Málta idegenben utoljára 2014-ben rúgott gólt.

Szigeti Attila: Ma este nem sokat gondolkodtam, hogy melyik mérkőzést válasszam a sok közül, mivelhogy a cseh–belga nagyon jónak ígérkezett. Az első félidőben néha özönvízszerű eső nehezítette a két csapat dolgát, és talán ennek a belgák örültek kevésbé. Soraikban több világklasszis teljesítményét viszont a harcias csehek nagyon jól kompenzálták küzdeni akarásukkal. A másik félidő 50. percében meg is hozta gyümölcsét az odaadásuk, és Provod rúgott egy fantasztikus gólt, amit Lukaku a 60. percben egyenlített ki. Úgy forgatta meg a hazaiak belső védőjét, hogyha ez Müllerrel vagy Kružliakkal fordul elő a MOL Arénában, akkor bizony azonnal az egekbe kiáltunk. Nem bántam meg, hogy ezt a meccset választottam, hiszen ez a cseh csapat nemsokára többre lesz hivatott.