A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Franciaország–Ausztrália (4:1) világbajnoki mérkőzésről

POÓR TIBOR: Még mielőtt a franciák győzelméről írnék, néhány gondolat a világbajnokság első napjairól, mivel ez az első nyilatkozatunk. Simán kijelenthetem, hogy nagyobb tragédiát a vb nyitómeccsén nem nagyon láttam, mint a Katar teljesítményét, szerintem a leggyengébb nyitómeccset láttunk a világbajnokság történetében, és nehéz lesz túlszárnyalni. Ami a meglepetéseket illeti, azért még van két meccs a csoportban, és a tapasztalatom az, hogy valami masszív csőd a nagy csapatoknál azért nem nagyon várható, inkább az, hogy a nagyok java része összeszedi magát. Ami a franciákat illeti, nálam a brazilokkal együtt a favoritok közé tartoznak, és szerintem hozták a papírformát, viszont kiemelném, hogy milyen veszélyesek voltak az ellenfél tizenhatosában a levegőben. A labdát a második félidő bizonyos fázisaiban nem nagyon kölcsönözték az ausztráloknak, de tény, hogy a – jogosan – nagy ambíciókkal induló francia csapat az igazi erejét még nem mutatta meg, a biztos győzelem ellenére. A végére, ami az elején idegesítő volt – a nyolc-tíz perc ráadás – nem is rossz dolog, a foci közben egy félidő kb. 21 perc tiszta játékot hoz. Nem egy tökéletes megoldás, de nem is rossz szerintem.

SZIGETI ATTILA: Franciaország–Ausztrália végre egy olyan mérkőzés volt, ahol a csapatok nem csak rohangálnak a pályán, hanem a technikai játéktudás kiegészíti a taktikai elképzelést. Mindez maximálisan a gallok részéről, akik a mérkőzés 3. harmadán már azt csináltak, amit akartak. Mbappéék olyan csapattal rendelkeznek, akiknek a C csapatuk is esélyes lehetne a negyeddöntőre. Fantasztikus technikai tudást Didier Deschamps zsenialitása egészíti ki. Franciaország esélyes egy újabb vb-győzelemre, ha ebben a furcsa időpontban rendezett tornán kellően fel tudnak pörögni. Érdeklődve várom a következő mérkőzéseket, ahol fő hangsúly az edzői munkán lesz, hogyan tudják szinten tartani csapataikat.