A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Dila Gori (2:1) Európa Konferencia Liga 1. selejtező mérkőzéséről

POÓR TIBOR: Minden tiszteletem az ellenfélé, de ezt a meccset nem ők, hanem mi tettük 2:0 után drámaivá… Nyertünk, ami nagyon jó, a szezon elején sok ígéretes dolgot mutattunk, ugyanakkor van még mit csiszolni. Kombinatív ellenféllel szembesültünk, így jó volt, hogy óvatosabban kezdtünk, szerintem kb. 15-20 percig tartott a puhatolózás, és a folyamatos letámadás eléggé megzavarta a vendégeket. Az első gólunknál kiemelném Andzouana munkáját, és Kalmár hajszálpontos beadását, mindamellett Krstović és Pinto is bekapcsolódtak a támadásba. A második gól utáni idillt megzavarta a figyelmetlenségünk és a nem éppen jó kapusmegmozdulás, amit viszont Petráš korrigált a meccs végén. A második félidő első fele nem hozott folyamatos és gördülékeny játékot, ebből nehéz volt folyamatos és agresszív nyomást alakítani. Abszolút nem vagyok elégedett az utóbbi időben Risvanis fegyelmezettségével. Ma, ha idegenben játszunk, a kontaktust és a játékvezetővel való pofázást pirossal díjazzák. Nem értek egyet Kalmár lecserélésével, ma benne volt egy gól – és az a gól fontos lett volna. Nyitott a visszavágó, de nem kaphatunk a végtelenségig gólokat a semmiből, miközben mi vért izzadunk minden egyes gólért. Köszönjük srácok, és sok sikert Goriban! Hajrá, DAC!

SZIGETI ATTILA: Azt hiszem, kicsit jobban tartottunk grúz ellenfelünktől, mint amilyen teljesítményt mutattak a MOL Arénában ma este. A mérkőzés elején mindkét csapat tapogatózva megvárta mit csinál a másik, és hálisten mi eszméltünk ebből a biztonsági játékból hamarabb. Két mintaszerű gólt rúgtunk, amelyeknél kiemelném a gólpasszt adó játékos teljesítményét. A biztos előny tudatában játszhattunk volna egy kivárásos taktikával, viszont az ellenfélnek sikerült szépíteni a félidő előtt, ami újra nyílttá tette a meccset. Sokpasszos támadásépítésre és gyors szélsőire épített a Gori, de nagyobb helyzeteket nem tudtak kidolgozni. Sajnos több játékosunk szezoneleji teljesítményt nyújtott, ami érthető, hiszen az első tétmeccset játszották a szezonban. A látottak alapján nem hinném, hogy ne tudnánk továbbjutni, viszont több játékosunknak nagyobb fokozatra kell kapcsolni majd Grúziában.