A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Dila Gori–DAC (2:0) az Európa Konferecia Liga 1. selejtező mérkőzéséről

POÓR TIBOR: A SzerdaHelyzet címe az volt, hogy tanulva az első meccsből, továbbjutunk. Nem tanultunk, sőt, az első félidő szinte értékelhetetlen volt, abszolút passzivitás jellemezte a játékunkat. Bevallom, eléggé meglepett, hogy Brunetti kikerült a kezdőcsapatból. Az első félidő félig-meddig a kapott góllal is rémálom volt. Számomra egyetlen említésre való momentuma volt ennek a félidőnek, sajnos negatív – a meccsről meccsre fegyelmezetlenebb Risvanis újból kísérletet tett a piros lapért. A kapustéma eléggé masszív az utóbbi időben, a mai meccsen voltak jó védései, ezekben a szituációkban erős, úgymond ültek neki. De hát a kapott gól egy tipikus Petráš-gól, nagyon rossz helyezkedés a kapuban és hozzá a gyenge széttárt lábból próbálkozó védés. Na, itt kérdezném meg a kapusedzőtől, hogy miért kell erőltetni ezt a típusú lábmozgást? Hosszútávon a kapusszekció nem adja meg a biztonságot a csapatnak, de!!!!!!!! Mindenesetre a második gól ellenére, a sokadig védhető és bosszantó kapott gól ellenére, nem ez volt ma a döntő – pár szekvenció kivételével nem mutattunk maradandót, sőt, a játék még rosszabb volt, mint a hazai meccsen. Ezt a mérkőzést behúztuk volna, ha tanulunk az első meccsből, és nem nézünk az ellenfélre a teljes első félidőben, mint a világbajnokok… Nem jelölnék meg individuális értékelhetetlen teljesítményt, ma csapatként mondtunk csődöt, úgy, mint ahogy már rég nem. Az nem gond, ha a nézők optimisták, vagy mi is Szigivel, de a játékosoknak ezt a reményt a pályán kell bizonyítani – ahogy elindult a játék a részünkről, erre ma kevés volt az esély. Lesz mit javítani a csalódott szurkolók felé, csalódott vagyok én is és Szigi is – nehéz lesz a SzerdaHelyzet forgatása hétfőn….

SZIGETI ATTILA: Szeretnék valami pozitívumot írni azoknak, akik velem együtt bíztak a továbbjutásban. Sajnos nem tudok. Azoknak lett igazuk, akik megjósolták a DAC kiesését, viszont azt még ők sem gondolták volna, hogy ilyen szégyenteljes játékkal és gyenge edzői teljesítménnyel. Természetesen nem az edzőink játszottak a futballpályán, viszont nagyobb taktikai elképzelést vártam volna tőlük. Az első mérkőzésen is voltak bizonyos jelek, viszont én még mindig állítom, hogy ez a grúz csapat nem egy magasan képzett csapat, akik ellen nem lehetett volna továbbjutni. Sajnos a pályára lépő játékosok közül csak kevesen tudatosították, hogy ez a játék pár ezer emberbe fog kerülni a MOL Arénából, aki majd inkább otthon marad. A DAC-szurkoló hálás, de nem ilyen teljesítményért. Természetesen megszólalhatnak a mindhalálig elhivatott DAC-szurkolók, hogy igenis a végsőkig a csapat mellett, viszont a többség nem ilyen futballra kíváncsi. Tudatosítani kellene a kompetens személyeknek, hogy sokadszor csalódnak azok, akik megtöltik a stadiont. A SZURKOLÓK, akik még mindig a legfontosabb elemei ennek a szép játéknak…