A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Magyarország–Csehország (1:1) felkészülési mérkőzésről

POÓR TIBOR: Nem számolva Szoboszlai egyéni pozícióját a top labdarúgás világában, ma két jól összerakott, kompakt és taktikai fegyelmezettséggel rendelkező csapat találkozott. Mivel megnéztem a csehek előző mérkőzését, hát bizony kijelenthetem, hogy ma nagyobb iramban játszottak a csehek,mint a selejtezőn. Jóleső érzés volt hallgatni a cseh sportadó kommentátorát, amilyen elismeréssel beszélt a magyar válogatottról. Már rég ki akartam emelni egy játékost, aki pontosan bemutatja,milyen is Rossi munkája – Styles már az előző mérkőzések sorozatában is az egyik leghasznosabb játékosa a magyar válogatottnak, és ezért is az első félidőt neki szántam, kiemelten figyeltem – igazi csemege volt. Kalmár – jó döntés volt Rossitól, hogy az első félidőben vetette be Kalmárt, nem pedig a másodikban – hasznos félidő volt ez Kalmárnak, a Vidi edzőjének is, nem csak Rossinak. Kár, hogy nem jött be a már többször kipróbált – erősen a földtől pattintott lövés…. Teltház, kultivált foci, ami egyben jó szórakozás is volt, így kell kinézni egy felkészülési, barátságos meccsnek.
U.I. Dibuszing egyenlő – kiütni egy csapással két játékost.

SZIGETI ATTILA: Amikor azt taglaltam a SzerdaHelyzetben – a DAC felkészülési mérkőzéseivel kapcsolatban -, hogy minőségi ellenfelekkel érdemes felkészülési meccset játszani, akkor pontosan ilyen mérkőzésekre gondoltam, mint a mai Magyarország–Csehország. Sportszerű, kemény és hajtós, ami megfelelő terhelés mindkét csapat részére. Marco Rossi fantasztikus érzékkel küldte pályára a kezdő 11-et, mivel teljesen tisztában volt a csehek játékerejével. Tudta, hogy minőségi cserékkel rendelkeznek, ezért próbálta a magyar középpálya erejét beosztani. Ehhez Kalmár első félidei játékára is szükség volt. Véleményem szerint az első félidőben meddő fölényben is játszott a magyar csapat, és a térfélcsere után egy formás akció után meg is tudtuk szerezni a vezetést, ami után sajnos egy egyéni hibát kihasználva kiegyenlített az ellenfél. Nem lehet egy magas színvonalú meccsnek nevezni, viszont egy hajtós, taktikailag jól kivitelezett meccset láthattunk.