A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Zólyombrézó (3:2) mérkőzésről

POÓR TIBOR: Nem nagyon emlékszem ehhez hasonló első félidőre egy hazai DAC-meccsen. Az ellenfél ilyen mértékű fölénye, amikor 5-6 ziccert kihagy, és egyértelmű fölényben van, úgy megy a kabinba, hogy egy góllal veszít. Az első percek viharos támadásait mindkét oldalról a fent említett látkép váltotta, reményt nem is a játékunk, hanem az adott, hogy néha a semmiből is helyzetbe kerültünk. A lényeg a gól volt, ami a vendégek edzőjét jól felhúzta, és a játékosait felébresztette az exhibíciós fociból, ami egy gól nélkül tiszta felesleges egy bajnokin. Ahogy mi nem tudtuk, hogy milyen csodával éltük túl az első félidőt, úgy a vendégek sem tudták, és szerintem nem is értették, amikor 3:0 volt az aktuális eredmény. A dráma a végén érthető volt, nagy nyomás alatt voltunk és eléggé betonoztunk/kontráztunk… Tényleg fura egy meccs volt, melyen Guľa kihozta a minimumból a maximumot – az eredményről beszélek. A végére egy tény: Guľa az eredmény tekintetében picit javított a táblázaton. Arról, hogy ez sikerült-e a játékkal is, holnap reggel forgatunk Szigivel. Addig próbálom kiheverni ezt a nem mindennapi meccset. Fontos három pont. Hajrá, DAC!

SZIGETI ATTILA: Ha kicsit humorosan akarnék fogalmazni, akkor úgy írnám, hogy apró kis gólokkal megtörtük az ellenfél lendületét és megnyertük a mérkőzést. Bevallom, picit megijedtem az ellenfél első félidőben nyújtott teljesítményétől és láthatólag a DAC-ot is zavarba hozta. Gyorsan, pontosan, dinamikusan futballoztak. Az első félidő végén szerzett gól viszont kicsit visszafogta az addig magabiztosan játszó ellenfelet. Okosan, taktikusan kezdtük a másik játékrészt és maximálisan kihasználtuk az ellenfél hibáit. 3:0-ás DAC-vezetésnél sem adta fel a nagyon szimpatikusan játszó ellenfél, és talán Guľa edző is érezte a kolbászbűzt, hiszen minden járni képes védőt becserélt. Küzdelmes mérkőzésen, egy jó ellenfél ellen nagyon fontos 3 pontot szereztünk, de engem a játékunk sajnos nem győzött meg.

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább