A SzerdaHelyzet nyilatkozik a Magyarország–Koszovó (2:0) felkészülési mérkőzésről

POÓR TIBOR: Picit poénkodva, az első félidő úgy nézett ki, mintha Rossi sok védést szeretett volna látni Dibusztól, hogy könnyebben döntsön arról, ki lesz az Eb-n az első számú hálóőr… Viccet félretéve, az első félidei passzív játékunk egy koszovói labdatartást és ügyes támadásokat szült. Legjobb példa arra, hogy valami nem működik, a rendkívül aktív Szoboszlai – bár látványos – labdakihozatala volt a védekező területünkről. Szép, de ilyen mélyen nem lehet Szoboszlai, hiányzik a saját területein. Viszont valamire jó volt ez a félidő, a Mester variált és szerintem megkapta a válaszokat a fontos kérdésekre – elvégre a fókusz az Eb-n van. Természetesen Schäffer becserélése adott egy jó nagy löketet a mégiscsak jobb második félidei teljesítménynek. Még egy dolog: Rossi alatt fokozatos előrelépés látható néhány pozíción a kezdő tizenegy játékosállományát illetően, ami a kezdetekben kritikusan szűk volt. Tehát, megérdemelt győzelem, folytatódik a veretlenségi sorozat – immár a tizennegyedik meccsnél tart Rossi mester gárdája! Hajrá, magyarok!

SZIGETI ATTILA: Két hasonló képességű csapat találkozott ma este, amely harciasságban is egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Véleményem szerint az első félidőben kicsit kultúráltabban futballozott a koszovói csapat, de az olasz-német edzői párharcot újra a magyar csapat edzője nyerte. Számomra élmény volt a két edző taktikai elemeit figyelni, amit Marco Rossi sokkal szervezettebben alakított, semmit sem bízva a véletlenre. Természetesen egy felkészülési mérkőzésről van szó, amit a cserék mennyisége is mutat, de egy teltházas Puskás Arénában már kötelező a magyar siker.