Dübörög a nyár, a gyerekek otthon! Hurrá? | Gyereksarok

Reklám

Ugyan a legtöbb helyen az ovi még tart, de az iskolák padjai június végén kiürültek. Így, vagy úgy, egyre több gyerektalpacska jelenik meg körülöttünk, türelmetlen tipegésükkel valamit kezdeni kell. Két hónap együttlét következik, a szülők pedig foghatják a fejüket, mihez kezdjenek, a munkahely és a szabadság között félúton mit is tehetünk, ha a gyerek otthon „nincs el”.

Hadd osszunk meg veletek egy 7 pontból álló listát, miért is jó a családdal együtt töltött idő. A közösségi létnek és a másokkal való időtöltésnek, a szociális interakcióknak ugyanis mérhető egészségügyi előnyei vannak.

1. Segít megbirkózni a stresszel

Azok, akik minőségi időt töltenek családjukkal és barátaikkal, egészségesebb módszereket találnak a stressz kezelésére és leküzdésére. A családjuk és a barátok jelentik a stresszpuffert, megbeszélik velük a problémákat, ahelyett, hogy káros megküzdési mechanizmusokat keresnének, mint például az alkoholfogyasztás, a dohányzás vagy a pszichoaktív szerekkel való visszaélés.

Reklám

2. Meghosszabbíthatja az életet

Az Amerikai Öregedéskutató Társaság egyik cikke szerint a nagyobb közösségi hálózatokkal rendelkező idősebb felnőttek jobb epizodikus memóriával és jobb kognitív funkciókkal rendelkeznek. A családtagokkal és barátokkal való jó viszony pedig hozzájárul ezekhez a pozitív egészségügyi hatásokhoz. Az egészséges kapcsolatok akár 50 százalékkal megnövelhetik az élettartamot. Még azok is tovább élnek, akiknek egészségtelen szokásaik vannak, de erős szociális hálóval rendelkeznek, mint azok, akik egészségesek, de nincsenek ilyen kapcsolataik.

3. Javítja a fizikai egészséget és a pszichés közérzetet

A közös családi tevékenységek az együtt töltött idő során pozitívan befolyásolhatja a fizikai jóllétet. Például azok a családok, akik együtt esznek otthon főtt ételeket, általában jobb étrenddel rendelkeznek, mint azok, akik nem. A szabadtéri tevékenységekben való részvétel, mint például a sportjátékok, túrák vagy közös kertészkedés, javítja az erőnlétet. A közös időtöltés az egészséges életmód fenntartására ösztönözi a család tagjait. A szociális kapcsolatok által nyújtott érzelmi támogatás javítja pszichológiai jóllétét, növeli az önbizalmat is. A szülők segíthetik gyermekeik önbecsülésének kialakulását azáltal, hogy megtaníthatják őket a hatékony problémamegoldásra, az asszertív kommunikációra és a hatékony konfliktuskezelésre.

4. Alkalmazkodóképesség és rugalmasság

Az élet kihívásaival való szembenézést nagymértékben javítja az erős családi kötelék. Az örömteli együttlét azt az érzést adja, hogy tudjuk, tartozunk valakihez, törődnek velünk, és szükség van ránk, ami értelmet és célt ad az életnek. Ez motivációt ad az előrelépéshez, a személyes növekedéshez és a sikerekhez is.

5. Iskola és érzelmi fejlődés

Átlagosan azok a gyerekek, akik több minőségi időt töltenek a családjukkal, jobban teljesítenek az iskolában. Hatékonyabb kommunikációs készségek kísérik, engednek teret az elfojtott érzelmek kifejezésének, amelyek egyébként egészségtelen döntésekhez, káros szokásokhoz vezethetnének.

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább