Kilences Stano Mašekkal

HK SLOVAN VÁGSELLYE–HC DAC (26-28)

A MOL Extraliga 11. fordulója elmaradt mérkőzésén várta a toronymagas esélyesként kikiáltott dunaszerdahelyi gárdát. Viszont a meccs első perceitől a hazai lányok alaposan megleptek minket egy nagyon agresszív, nyitott védekezéssel, amivel bizony nagyon nehezen birkóztunk meg. A legtöbb gondot a hazai bal átlövő, Olívia Ščípová okozta, aki zsinórban veszélyeztette a kapunkat. A picit álmos kezdés és nehézségek ellenére a 19. percben átvettük a vezetést (10-9). Sajnos, továbbra is szenvedett a csapatunk, sok volt a pontatlanság, a kihagyott ziccer, és főleg Juhos Kata remeklésének köszönhetően 14-14-es eredményel vonult csapatunk a szünetre. Fordulás után a hazaiak tempót váltottak gyors rohanós játékra, ami viszont nekünk kedvezett. Mi végre javultunk a helyzetkihasználásban, így a 40 percben elhúztunk három góllal (21-18). Mikor már biztosra vettük, hogy kezünkben van a meccs, egy hullamvölgy következett, rengetek rossz megoldással, amiket a jól védekező lelkes ellenfél kihasznált,és törvényszerűen egyenlítettek 26-26-ra. Szerencsére, a csata végére megmutatkozott a minőségbeli különbség, és mégha nehezen is, és eléggé szenvedve, elhoztuk a nagyon fontos két pontot. A lányok viszont dicséretet érdemelnek, ha a játék nem is volt sziporkázó, becsületesen küzdöttek és harcoltak a két pontért az utolsó másodpercig. Extra dicséretet érdemel Juhos Kata, aki 10 góljával vitte hátán a csapatot. A következő mérkőzésen a cseh bajnok Most otthonába látogatunk, szombaton! Hajrá, DAC!

Stanislav Mašek: 40 éves vagyok, a DAC aktív játékosa, egész életemet a kézilabdának szenteltem, karrierem túlnyomó részét pedig Dunaszerdahelyen töltöttem, emellett viszont Nyitrán, Vágsellyén és Gútán is tevékenykedtem. Pillanatnyilag edzői tanulmányokat folytatok.