Dunaszerdahelyen a politikai hovatartozás befolyásolná még a tüsszentést is… (Ej, ej, kebab…)

Az a benyomásom, hogy a dunaszerdahelyi (felvidéki) politikai elit és azok, akik írják a kottákat, amelyek szerint muzsikál a pórnép, szinte kizárták azt a lehetőséget, hogy a polgárok egy része még mindig képes összefüggésekben gondolkodni és nem felejt…

Hot fresh – a ,,kebabos sztori”.

Röviden. Elolvastunk egy idióta ötletet, idióta érveléssel. Végeredményben egy fura kezdeményezésről van szó, amelyről talán a pszichológusok is elkészíthetnének egy tárcát.

Reakciók. A média kifacsar a témából, amit csak lehet, és cikkek áradatával tölti meg a weboldalakat. Mindenki elégedetten olvassa a számokat, amelyeket kidob a share statisztika. Mi (Klikkout) se voltunk kivételek, felszálltunk mi is a gyorsvonatra.

Sajnos, ezt a típusú kesztyűt mindenki felvette, és a jövőben is felveszi. Előbb, vagy utóbb, mert alkalmazkodunk. Viszont nem biztos, hogy ez az egysávú gondolkodás jó irányba tereli a közegünket.

A történet valahol ott kezdődött, amikor a pártok pártjában (az MKP-ban) eldurvultak a viszonyok, mert a lapokat nem úgy osztották, hogy mindenki elégedett legyen, így végül osztódott a párt, mint a sejtek.

Az addigi haverok, puszipajtások nemhogy ellenfelek, hanem egyenesen ellenségek lettek. A cél szentesíti az eszközt című jelmondat dogma és aranyszabály lett.

Vége lett az izgalmas vitáknak a liberális-konzervatív kettős szemléletről, amelyek minden egészséges társadalom logikus és szükséges kísérői. Az elit elhitette velünk szimpla és fapados jelmondatokkal, reklámszövegekkel, hogy egy liberális egyenlő az idiótával. A konzervatív szintúgy.

Kapcsolódó tartalom

Kezdtünk egyre jobban hasonlítani George Orwell, Joseph Heller stb. regényeinek tragikomikus hőseire…

Elhitették saját magukkal, hogy nem lehet egészséges vitát nyitni semmilyen témában, mert az igazságról vagy a liberális elit, vagy a konzervatív elit dönt. Az évek során mindkét tábor felvette a középkori Vatikán vérfagyasztóan hazug viselkedésmintáját.

Kinek van igaza? A bársonyos forradalom csodálatra méltó arcképeinek, akik lassan lemondtak összes álmukról, és a nagy felvidéki politikai testvérharc startja óta csasztuskát táncolnak közegünk leggazdagabb embere előtt (s most már nem is tudják ki előtt), ész és gerinc nélkül?

Vagy azoknak, akik a néhai reményekkel teli fideszes politikai csillagnak (aki anno pont olyan politikusokat szapult, mint mostanság Ő maga) hódolnak és hajolnak?

Vagy a saját egzisztenciáját (érthetően) féltő prolinak?

Vagy a fiatal (önmagát elitnek nevező) generációnak, amelynek nem kis része megtanulta az öregektől azt, hogy a pénz, a státusz, a hatalom szentesít mindent?

Vagy a Klikkoutnak, vagy nekem, a szeverkettesi, szókimondó vadembernek? Nem hiszem, hogy az igazság kizárólag egyoldalú, de azt az egyet tudom, hogy Martin M. Šimečkának (néhai Sme főszerkesztőnek) igaza volt.

Úgy nyilatkozott egy Sme-nek adott interjúban, hogy a lap nem keresi az igazat, hanem birtokolja.   

És valljuk be, ez elgondolkodtató. (http://domov.sme.sk/c/6667070/simecka-sme-nehlada-pravdu.html) 

Hiszen valahol mi is így vagyunk ezzel. Feladtuk az igazság (izgalmas) keresését.

Maradtak a tragikomikus személyek a tragikomikus kebab-sztorikkal, és a tragikomikus, felszínes és politikai érdekeket előtérbe helyező, fapados módon reflektáló emberkék.

Kit is idézhetnék a végén?  Hm… Megvan! Michael Kocábot (cseh zenei ikon), aki egy nagyon bölcs gondolatot vetett fel. (Az idézés nem lesz pontos)

Addig, amíg az okos emberek nem térnek le a helyes ösvényről, hanem emelt fővel járják az élet útját, az aktuális bohócok táncolják az előírt kortárs táncokat.

A kérdés az, hogy MI mit választunk.

 

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább