Kilences Stano Mašekkal

HC DAC DUNASZERDAHELY – KRISTIANSTAD HANDBOLL (21-23)
Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a harmadik percben már 4-2 volt az eredmény. Mindkét csapat a meccs elejétől gyors és modern játékkal mutatkozott be, a vendégek főleg a gyors ellentámadásokból voltak eredményesek. A sárga-kékek pedig átlövésekből és szélsőjátékból profitaltak. Az első félidő felénél kissé megállt a gólgyártás, főleg a két kapus kitűnő teljesítménye okán (7-7). Az első félidő második fele fej fej melletti párbajt hozott, végül a lányaink egygólos vezetéssel vonultak a szünetre (13-12). A második játékrész első fele jóval taktikusabb játékot hozott, és többnyire felállt védelem ellen támadott mindkét csapat Az egyik gárda sem tudott ellépni a másiktól, főleg és ismételten a kapusok teljesítményének köszönhetően, és nem utolsósorban az egyre több eladott labda miatt is. (17-18). Némi reményt adott, amikor a lányok egy 4-0-ás sorozatot produkálva, remek játékkal elléptek ellenfelüktől, sajnos a vendégek hasonló sorozattal viszavették a vezetést, amit végül meg is tartottak. Az első mérkőzést tehát 21-23-ra elveszítettük, viszont a lányok óriási dicséretet érdemelnek, egy nagyon jó csapat ellen, egy nagyon erős bajnokságban helytálltak. Kár a három kihagyot büntetőért és az utolsó öt percért, de sebaj, holnap egy új nap, egy új meccs jön, és semmi nincs veszve. A továbbjutás nagyon is reális. HAJRÁ, DAC!
Stanislav Mašek: 40 éves vagyok, a DAC aktív játékosa, egész életemet a kézilabdának szenteltem, karrierem túlnyomó részét pedig Dunaszerdahelyen töltöttem, emellett viszont Nyitrán, Vágsellyén és Gútán is tevékenykedtem. Pillanatnyilag edzői tanulmányokat folytatok.