Egy sátorozás a család legjobb nyári élménye lehet, de lehet a legrosszabb is, ha nem vagyunk megfelelően felkészültek. Mutatunk 7 hasznos tippet, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy elérjük a sikert és mind a felnőttek, mind a gyerekek egyaránt jól szórakozzanak.
Ez az első pont talán a legfontosabb. A helyszín kiválasztásakor ne rögtönözz. Ismerd meg hova mész! Ha már tudod, merre veszed az irányt, válaszd ki a helyszínt. Az értékelések közt keresd a gyerekesek véleményét a helyről. Ha nem találsz, tartsd szem előtt, hogy a kemping ne legyen túl zsúfolt, legyen tisztálkodási lehetőség, egy ismerős út, kisbolt a közelben, minden fontos egy karnyújtásnyira, vagy kicsit távolabbra. A lényeg, ha valami hiba csúszna a gépezetbe, képesek legyetek hatékony megoldásokra.
Elengedhetetlen egy megfelelő sátor. Ha csak kerti pihenőnek használnátok a meglévő ágyatok mellett kint a kertben, de ha abban is aludtok, akkor mindenkinek megfelelő fekhelyet kell kialakítanotok. A hálózsák alá a polifoam a minimum, de vannak pro felszerelések is, felfújható vagy akár összehajtható nagyobb matracokkal. A matracon talán egy takaró is elég, ez az időjárástól is függ. Kötelező kellék a párna, a gyerekek alvós holmijai, papucsok, pizsamák és egy megbízható zseblámpa.
Az időjárási viszonyok is okoznak meglepetéseket, amikre fel kell készülni. Leszakadhat az eső, nagy szél kerekedhet, a sátor állításakor, ezeket mind szem előtt kell tartanod. A szúnyog, a kullancs vagy a leégés elleni védelemről nem is beszélve.
Csak olyan helyre állítsuk fel a sátrunkat, ahol nem okozunk kárt vele. Figyeljünk arra, hogy a lehető legkisebb nyomot hagyjuk magunk után, alakítsunk ki szemeteseket és fokozottan figyeljünk a tájvédelmi körzet jelölésekre is.
Gondoljuk át, hogy milyen és mennyi ételre lesz szüksége a családnak, ellenőrizzük milyen egyéb étkezési, illetve vásárlási lehetőségek vannak a közelben. Nem kell túlbonyolítani, elegendőek az egyszerű ételek, mint például a szendvicsek, konzervek, gabona szeletek és a legkönnyebben elkészíthető főtt ételek és hozzávalói. A friss víz se maradjon ki!
Felkészülve az akár 10-15 fok hőmérsékletingadozásra, hasznos lehet átmeneti ruházat bekészítése is. Részesítsük előnyben a réteges öltözködést és ne maradjon el a széldzseki, vagy egy-egy pulóver, ami a hűvősebb estéken és reggeleken kisegíthet minket. Nem árt pár plusz alsónemű, póló és törölköző sem. A lábbelik közül, a papucs vagy szandál mellett jól jön egy-egy pár sportcipő, akár túracipő is.
A sátorozás remek alkalom a közös kalandokra és a játékos tanulásra. Találjátok ki, mihez lenne kedvetek a túrázás vagy pancsolás mellett, szóba jöhet a madármegfigyelés, a növénytanulás vagy csillagképek keresése az égen. Vihettek játékokat is, labdákat, frizbiket, kártyát, stb.
Miért is jó sátrazni?
Elsőre talán félelmetesnek tűnhet a kempingezés, de hamar rájönnek majd a gyerekek, hogy milyen szuper élmény tud lenni. Önbizalmat is ad nekik, rugalmasabbakká válnak általa és kevésbé lesznek félősek.